SABA DENİZ UZUN


Carpe Diem Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezinin kurucusu ve eğitmenidir. Dr. Mehmet ZARARSIZOĞLU liderliğindeki Sistem Dizimleri Enstitüsü mezunudur. Sistem Dizim terapisti olarak çalışmaktadır. Halen Peter Levin Akademi Somatik Deneyimleme eğitimine devam etmektedir.

Oğlu Çağatay’ın yaşadığı doğum travmasından sonra deneyimlerini engellilere ve engelli ailelerine aktardığı Çağatay’ın Şifa Yolu blogunu hazırlayıp, “Çağatay’ın Şifa Yolu” adını verdiği konsept seminer çalışmaları devam etmektedir.

Oğlunun gözlerinin açılması mucizesini yaşamasına kanal olan Brezilyalı şifası Joao de Deus (John of God) organizasyon ve turlarına dönem dönem bizzat katılıp hizmet vermektedir. Öncelikle kendileri için çıktıkları yolculuk, danışanların talepleri üzerine organizasyon şekline dönüşmü, Brezilya ve Avusturya gezilerine önderlik etmiştir. 7. Joao Deus Avrupa Salzburg programında Türk hastalara ”Helfer” (gönüllü yardımcı) olarak hizmet vermiş, konuşmacı olarak yer almış ve Türkiye’yi temsilen Müslüman dualarının okunmasını organize etmiştir.

John of God’un Türkiye’de ilk kez etkin bir şekilde duyulmasını sağlamıştır. Hürriyet gazatesinden Ayşe Arman, Show Tv’de Her Şey Dahil programı ve başka pek çok basın kuruluşu aracılığıyla, oğlu ve Joao de Deus ile ilgili açıklamalar yapmıştır.

Özel ilgi alanı olan Kur’anı Kerim’i anlamak üzerine yaptığı çalışmalarını, tasavvuufu, hoopono’pono’yu ve hermetik eğitimlerin birleşimindeki şifa anlayışlarını hasta ve engelliler öncelikli olmak üzere danışanlarına sunmaktadır.

Aralık 2015’te John of God Resmi Rehberi olmuştur.

John of God Meditasyon yetkisi almıştır.

Halen kurumsal ve bireysel danışmanlık hizmetlerine devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk annesidir.

FATİH KEÇELİOĞLU - SOSYOLOG & KOLAYLAŞTIRICI


2001 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi sosyoloji bölümünü bitirdikten sonra doğu felsefelerine yöneldi ve özellikle Osho’dan etkilendi. Aynı dönemde çeşitli yoga ekollerinde eğitim görmeye başladı. 2003 yılında Japonya’da aikido ve reiki eğitimleri aldı, vipassana meditasyon inzivalarına katıldı. 2004’de farklı yoga ekollerini görmek için çıktığı Hindistan gezisinde Maya takvimi bilgileriyle tanıştı. 2006 Carl Johann Calleman’dan Maya Astrolojisi eğitimini aldığı ve bu konuda bireysel seanslara başladığı yıl oldu.

2005-2006’da Ralph Watson’dan NLP koçluğu ve hipnoz eğitimleri aldı. 2007 yılında Agama Yoga okulunun kurucusu Swami Vivekananda Saraswati ile tanıştı ve düzenli tantra yoga pratiğine başladı.

2008-2011 arasında Agama Yoga’nın sunduğu erkekler için özel Tantra toplantılarına düzenli olarak katıldı ve bazılarına liderlik etti. Aynı dönemde Sahajananda ile pek çok Hridaya meditasyon inzivasına katıldı. Fatih 3. Seviye Agama Yoga eğitmenidir ve toplamda 24 ay süren hatha ve kundalini yoga programlarını tamamlamıştır.

Farkındalığı derinleştirmeye odaklandığı ‘’Zen Koçluğu’’ yöntemi ile bireysel seanslar yapmaktadır. Öğrendikleri ve uyguladıklarının bir sentezi olarak Yoga Bhoga ekolünü kurmuştur. Devapath, Svagito ve Arham gibi Osho terapistleri ile dönüşüm yolunda devam etmektedir. Ünlü şifacı John of God’u ziyaret amacıyla yapılan geziler düzenlenmektedir.

2015 Mart ayında Casa de Dom Inacio (John of God’un şifa merkezi) resmi rehberi seçilmiştir.