John of God Casa de Dom Inácio

Casa de Dom Inácio, Abadenya, Brezilya


Casa, Portekizce “Yuva” demektir. Bu John of God’un (João Teixeira de Faria) ücretsiz şifa merkezine verdiği isimdir.

Burası sessizliği ve sakinliği ile kendi iç sesinizi daha iyi duyabileceğiniz, içinizdeki şifacıyı keşfetmenize yardımcı olan bir huzur mekânıdır. Her Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri, John of God (Aziz John), herkese açık ve ücretsiz şifa sunmaktadır. Şifa çalışması olmayan günlerde bile gelip yeşilliklerle dolu bahçesinde oturup kitap okuyabilir, kuş sesleri eşliğinde manzarayı izleyebilir veya sükunet içinde meditasyon yapabilirsiniz.

Buraya Brezilya’dan, diğer Güney Amerika ülkelerinden ve dünyanın dört bir tarafından binlerce insan gelir. Bu renkli sosyal ortamda ilginç insanlarla sohbet edebilir, onların şifa hikâyelerini dinleyebilirsiniz.

Vardıktan kısa süre sonra buranın çok özel bir yer olduğu aşikâr olur. Burası bir sevgi, şefkat, tolerans ve şifa mekanıdır. Buradaki deneyim gerçekten sıradışıdır ve dönüştürücüdür. Kendi gücünüzü bulabileceğiniz, şifalanmanızı başlatabileceğiniz, derinleştirebileceğiniz bir mekândır.

Merkezin içinde farklı şifa prosedürlerinin gerçekleştiği bir takım odalar vardır. Seans sırasında, John of God ile şifa çalışması yapmak isteyen insanlar dış salonda uzun bir kuyruk oluştururlar. Genelde yavaş ilerleyen bir süreç yaşanır. Bu bekleme süreci, buraya neden geldiğinize odaklanmak için uygun bir zamandır.

İlk oda, ana salon denilen büyük odadır. İnsanlar seans başlamadan önce burada ve bahçede topanırlar. Salonun bir kenarında John of God’un konuştuğu ve görünen operasyonlar yaptığı bir sahne vardır. Merkeze gelen herkesin şifa seanslarına katılma hakkı vardır, ancak görünen veya görünmeyen operasyon olma hakkı öncelikli olarak kişinin isteğine bağlıdır.

Bir sonraki oda Akış (Current) odasıdır. Burası adını John of God’un yarattığı yoğun enerji akışından alır. Bazen yüzlerce insan meditasyon yapar ve görünmez ruhlar odada çalışarak burayı bir enerjetik hastaneye çevirirler. Bu şifa akışı John of God’un gücünü ortaya koyar. Odanın bir köşesinde, çiçeklerle çevrili bir koltukta John of God oturmaktadır ve sırası gelen kişiyle ilgilenir. Size talebinize yönelik olarak bir veya bir kaç seçenek sunacaktır. Akış odasında oturarak meditasyon yapmak, bitkisel ilaç almak veya kristal yatak terapisi almak, bu seçeneklerden bazılarıdır.

İzlediğiniz yol ne olursa olsun, yolda olmaya güvenmek. Gönlünüzü buradan ışıldayan ruhsal güce açmak ve sevgiyi hissetmek. Kendi sınırlı varlığımızın dışında bize yardımcı olan ne kadar çok harika varlık olduğunu görmek… Aslında Casa gerçekten anlatılmaz, yaşanır bir deneyimin “Yuvasıdır.”