SABA DENİZ UZUN


Carpe Diem Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezinin kurucusu ve eğitmenidir. Dr. Mehmet ZARARSIZOĞLU liderliğindeki Sistem Dizimleri Enstitüsü mezunudur. Sistem Dizim terapisti olarak çalışmaktadır. Halen Peter Levin Akademi Somatik Deneyimleme eğitimine devam etmektedir.

Oğlu Çağatay’ın yaşadığı doğum travmasından sonra deneyimlerini engellilere ve engelli ailelerine aktardığı Çağatay’ın Şifa Yolu blogunu hazırlayıp, “Çağatay’ın Şifa Yolu” adını verdiği konsept seminer çalışmaları devam etmektedir.

Oğlunun gözlerinin açılması mucizesini yaşamasına kanal olan Brezilyalı şifası Joao de Deus (John of God) organizasyon ve turlarına dönem dönem bizzat katılıp hizmet vermektedir. Öncelikle kendileri için çıktıkları yolculuk, danışanların talepleri üzerine organizasyon şekline dönüşmü, Brezilya ve Avusturya gezilerine önderlik etmiştir. 7. Joao Deus Avrupa Salzburg programında Türk hastalara ”Helfer” (gönüllü yardımcı) olarak hizmet vermiş, konuşmacı olarak yer almış ve Türkiye’yi temsilen Müslüman dualarının okunmasını organize etmiştir.

John of God’un Türkiye’de ilk kez etkin bir şekilde duyulmasını sağlamıştır. Hürriyet gazatesinden Ayşe Arman, Show Tv’de Her Şey Dahil programı ve başka pek çok basın kuruluşu aracılığıyla, oğlu ve Joao de Deus ile ilgili açıklamalar yapmıştır.

Özel ilgi alanı olan Kur’anı Kerim’i anlamak üzerine yaptığı çalışmalarını, tasavvuufu, hoopono’pono’yu ve hermetik eğitimlerin birleşimindeki şifa anlayışlarını hasta ve engelliler öncelikli olmak üzere danışanlarına sunmaktadır.

Aralık 2015’te John of God Resmi Rehberi olmuştur.

John of God Meditasyon yetkisi almıştır.

Halen kurumsal ve bireysel danışmanlık hizmetlerine devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk annesidir.